Pasākumi

 

18. septembrī gaidām jūs Ludzas novadā. Piedāvājam plašu programmu visai ģimenei nu jau sestajā tematiskajā dienā, kas šajā mēnesī nebūs vienīgā. Šoreiz tā ir veltīta dzelzceļa tēmai un sakrīt ar Eiropas kultūras mantojuma dienām.

Septembrī aprit 120 gadi, kopš atklāta regulāra kustība dzelzceļa līnijas Vindava –Ribinska posmā no Maskavas līdz Krustpilij. Ludzas novadā tā savieno Zilupes, Briģu, Nerzas, Istalsnas, Ludzas, Cirmas stacijas.

Aicinām piedzīvot braucienu vilcienā, un tas arī ļoti atvieglos visa piedāvājuma izbaudīšanu. Patīkamāku to darīs 50 % atlaide AS “Pasažieru vilciens” pilnas cenas braukšanas biļetēm reisos Nr. 806 Rīga ( 9.31) – Zilupe (14.09) un Nr. 805 Zilupe ( 15.05) – Rīga ( 19.30) posmā Cirma – Zilupe – Cirma. Izaicinājums noteikti būs ļoti precīza visu aktivitāšu norises laika ievērošana, jo vilciens taču negaida!

Ceļojumu sāksim ar pulcēšanos laukumā pie Ludzas dzelzceļa stacijas. Pēc Eiropas kultūras mantojuma dienas svinīgas atklāšanas lustes sāks Isnaudas amatierteātris.

Turpinājumā - vilciena Rīga – Zilupe svinīga sagaidīšana ar pūtēju orķestri “ Ludza” un brauciens uz Zilupi. Tikai braucot vilcienā, uzmanīgi veroties ainavā, iespējams, izdosies pamanīt kādreizējo, bet šobrīd slēgto, dzelzceļa staciju - Zvirgzdenes, Isnaudas, Ozolkalna - vietas. Uz turieni diemžēl vairs neved ne iebraukti ceļi, ne iemītas stigas. Bijušo staciju vietas iezīmēs plāksnes ar uzrakstu. Būs jāmēģina tās ieraudzīt.

Vilcienā tiks dalītas aktivitāšu kartes, lai uzzinātu, uz kuru aktivitāšu zonu Zilupes dzelzceļa stacijas teritorijā doties.

Zilupes DzRKP piedāvās ieskatu robežstacijas attīstībā un mūsdienu aprīkojuma demonstrējumus. Lauku labumu tirdziņā varēs iegādāties vietējos ražojumus.Dzelzceļa stacijā varēs aplūkot vēstures izstādi un ielūkoties, kā izskatās vadības pults.Bērnus priecēs jautrā šķēršļu josla un vizināšanās zirgu pajūgā. Piecdesmit deviņās minūtēs jāpiedzīvo iespējami daudz un jāpaspēj iekāpt vilcienā uz mājām.

Spēsiet? Tad mēs jūs gaidīsim!

 
 
 

 

Saimes galda diena 14.auguastā.

Programma ir atrodama šeit:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zWmJQfIC38lnkBKhpTBTxfKC5tp2uOmwkzH9haJJa7E/edit?usp=sharing

  Ludzas novadā 13. un 14. augustā gaidāmas nu jau piektās tematiskās dienas. Šoreiz tās ir veltītas saimes galdam un saimnieku tēmai, kas tiks šķetināta caur darbīgu saimniecību iepazīšanu, gardiem piedāvājumiem un iespējām apgūt noderīgas iemaņas.

            Šīs reizes tematiskās dienas sakrīt gan ar Mājas kafejnīcu dienu Viduslatgalē, gan Ludzas pilsētas svētkiem. Līdz ar to Ludzas pilsētā un apkaimē būs plaša programma ģimenes atpūtai visas nedēļas nogales garumā.

            Zilupes puse aicina uz Latvijai tik neierasto augļu- meloņu degustācijām un meloņu dārza apskati, kā arī vietējo amatnieku darinājumu tirdziņu. Blontos savukārt būs varens mājsaimnieču saiets ar gardāko recepšu provēšanu un izklaides programmu gan maziem, gan lieliem. Sāļos un saldos našķus varēs baudīt un mājdzīvnieku ikdienu vērot dabas kafejnīcā “Baložu sēta”.

            Uz Kārsavas pusi saimnieki aicinās gan uz vasarīgo kokteiļu meistarklasi “Latgolys šmakovkys” dedzinātavā, gan mājas restorāna “Dzīles” vienmēr izsmalcinātā ēdiena baudīšanu, gan jaunā medus degustāciju bišu saimniecībā “Kramiņi” un liliju skaistuma un krūmmelleņu vitamīnu buma baudīšanu saimniecībā “Ceļa Strazdi”.

            Savukārt Ludzas pilsēta nedēļas nogalē pārtaps par garšu un smaržu ceļojuma galamērķi, kur Latgaļu kukņa, gardā un skanīga “Atpūta Ludzā”, “Organic Product” ražotne, restorāns “Lucia” un salons “Pelnrušķītes sapnis” vilinās uz neaizmirstamiem gastronomiskiem piedzīvojumiem.

            Ludzas novads gaida jūs no 13. līdz 14. augustam ar plašu programmu visai ģimenei. Tikai atceries, ka sava vizīte ir jāpiesaka laicīgi, lai ik katram tiek gabaliņš no prieka

           Fotoattēlā: arbūzu degustācija apskates saimniecībā "Bites".

           Foto autors: Mārtīņš Ivanovs.

.