Latvijas simtgadi gaidot!

 

 

Fonds „1836” uzsāk ceļu apkārt Latvijai

 Fonds „1836” 2015. gadā ir sācis realizēt Latvijas simtgades projektu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”, kura mērķis ir kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem, vietējiem iedzīvotājiem un citiem interesentiem izveidot tūrisma ceļu gājējiem, velosipēdistiem, motociklistiem un autobraucējiem līdz 2018. gada 21. jūnijam. Projekta laikā tiks izveidots ceļš ar tā tuvumā esošajiem tūrisma objektiem un naktsmītnēm – „Naktenēm”, kas tiks apkopots ceļvedī „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”.  Plānots, ka pēc ceļveža izveides katrs individuāli, kopā ar ģimenēm un draugiem varēs apceļot Latvijas pierobežu, iepazīstot Latvijas pierobežas kultūrvēsturiskās vērtības.

  „Pirmie soļi projekta īstenošanā sākās jau 2015. gadā, apbraukājot Latvijas pierobežu un tiekoties ar pašvaldībām un tūrisma informācijas centru vadītājiem.   Šogad ir paredzēts sākt veidot „1836” ceļa veidošanu: Piejūra (Nida – Ainaži), Ziemeļmeita (Ainaži – Pededze), Māras ceļš (Pededze – Demene) un Leišmalīte (Demene – Nida), lai 2018. gada 21. jūnijā dāvātu dāvanu Latvijas simtgadei, atklājot ceļu apkārt Latvijai. Gājiens notiek gandrīz katru sestdienu un svētdienu no maija vidus līdz septembrim divarpus gadu garumā. Svētdienā katrs gājiens noslēdzas ar koncertu, kurā muzicēs kāds fonda „Viegli” mūziķis kopā ar draugiem. Ceļā var pievienoties ikviens uz abām dienām vai vienu, vai kopīgi paiet tikai kādu ceļa gabaliņu,” stāsta projekta koordinators Enriko Plivčs un aicina iet apkārt Latvijai, piedzīvojot muzikālus koncertus Latvijas pierobežā.

 Latvijas apceļošanu Zilupes novadā notiks š. g. 21. - 22. maijā. Fonds „1836” un Zilupes novada pašvaldība aicina gājienam pievienoties ik vienu Latvijas iedzīvotāju, kurš  ar savām domām, darbiem un attieksmi ir gatavs bagātināt Latvijas simtgadei veltīto ieskaņas pasākumu. Piedāvājumā maršruti dažādu interešu un iespēju grupām. Divi kājāmgājēju (Nr.1;Nr.2.),divi velosipēdistu (Nr.3; Nr.4), pa vienam ūdens tūrisma (Nr.5) un jaunsargu  (Nr. 6) maršrutam. Ar aprakstiem var iepazīties  Zilupes novada mājas lapā www.zilupe.lv sadaļā tūrisms.

 Pieteikties gājienam var pa e-pastu [email protected] līdz 19. maijam plkst. 18.00 (maršruts Nr.2) vai [email protected] līdz 17. maijam plkst. 18.00 (maršruti Nr. 1, 3, 4, 5, 6.)

 Projekta nosaukums „1836” ir izvēlēts, jo Latvijas sauszemes robeža ir 1836 kilometrus gara

 Papildus informācija:

 Ilga Ivanova

Zilupes novada tūrisma organizatore

Kabatas tālr: 28656530

E-pasts: [email protected]