Zilupes jauniešu veikums un ieceres

 

Lielā talka ir tradicionāls vides pasākums Latvijā, kas tiek rīkots kopš 2008. gada ar mērķi "padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē". Pirmā Lielā talka tika sarīkota 2008. gada 13. septembrī par godu Latvijas 90. gadu jubilejai. Šogad Lielā Talka notika sestdien, 30. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz 15.00 vienlaicīgi visā Latvijā. Lielās Talkas kustības mērķis ir līdz 2018.gadam, Latvijas 100.dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē - dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Arī Zilupes novada jaunieši piektdien un sestdien pulcējās kopā, lai sakoptu un padarītu savu pilsētu ne tikai skaistāku, bet arī kopīgi vienotos darbos un kopīgos mērķos. Piektdien Zilupes vidusskolas 5. – 9.klašu skolēni strādāja pilsētas teritorijā: stadija bērzus, sakārtoja teritoriju, veica apzaļumošanas darbus. Sestdien kopīgu mērķu vadīti, autodroma teritorijā kopā bija sanākuši 12 jaunieši, kuru vidū bija arī četrgadīgs talcinieks, kas tik pat raiti gāja darbos un piedalījās visās piedāvātajās aktivitātēs.

Gadu no gada šo vides sakopšanas akciju atbalsta un tajā piedalās neskaitāmi Latvijas uzņēmumi, organizācijas un privātpersonas, šogad jauniešus atbalstīja Zilupes novada dome, kas nodrošināja visas tehniskās lietas un LDZ Zilupes stacijas vadība, kas noorganizēja pēc talkas aktivitātes, proti, desiņu cepšanu un kārtīgu izēšanos.

Visi jaunieši, uzskata Lielo Talku par svarīgu un mūsu valstij nepieciešamu projektu. Jaunieši apzinās gan sociālās atbildības nozīmi, gan elementāru vides sakopšanas nepieciešamību ne tikai reizi gadā, bet arī katra iedzīvotāja ikdienas dzīvē. Jaunieši arī atzīst, ka sakopjot apkārtni vienreiz, to gribas atkārtot vēl un vēl. Jaunieši šādās aktivitātēs iesaistās labprāt un darīs to arī turpmāk.

Ceram, ka šis, viens no pirmajiem pasākumiem, kas apvienoja jauniešus, piesaistīs vairāk dalībnieku kopīgiem darbiem Zilupes novada labā un pašu jauniešu dzīves pilnveidošanai. Patlaban Zilupes Tautas namā notiek Mātes dienai veltīta rokdarbu izstāde. 20.maijā plkst.19.00 gaidām dziedātājus un viņu līdzjutējus sadziedāšanas konkursā Zilupes Tautas namā.

Zilupes novada pašvaldības jauniešu lietu speciāliste Inga Cibiņa