Ekskursija uz Rīgu

 

2011.gada 16.decembrī Zilupes vidusskolas skolēniem no 10. un 12. klasēm tika organizēta izglītojošā ekskursija uz Rīgu. Ekskursijā bērni devās ar autobusu un Rīgā pavadīja visu dienu.

Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Rīgas Ekonomikas augstskolu (Stockholm School of Economics in Riga) un izbaudīja studentu dzīves mirkļus. Liels paldies par organizētu ekskursiju, sirsnīgu un viesmīlīgu uzņemšanu šajā augstskolā 2.kursa studentam Artūram Meškovskim un Evitai Lūkinai ( Manager of BSc Admissions and Exchange Programme), kā arī par patīkamu pārsteigumu, izmantojot IKT notika sazināšanās ar Slovēnijā dzīvojošo mūsu vidusskolas absolventi Olgu Veligursku.

Pēc augstskolas apmeklēšanas skolēni devās uz studentu darbu izstādi – gadatirgu Mākslas akadēmijā, kur viņi varēja izbaudīt un novērtēt dažādu stilu mākslu.

Nākamā pietura bija Mākslas muzejs „Rīgas Birža”. Mākslas muzejā skolēni apskatīja trīs pastāvīgās ekspozīcijas: Rietumu galerijā izvietoto 18.-20.gs. Rietumeiropas porcelānu, Gleznu galerijā Rietumeiropas 16.-19.gs. glezniecības ekspozīciju un Sudraba kabinetu, kā arī satikās ar saviem draugiem – mūsu skolas absolventiem, kuri pašlaik studē Rīgā.

Pēc tik piedzīvojumu un informācijas piesātinātas dienas visi devās uz atpūtas kompleksu „LIDO”, kur bērni varēja kārtīgi paēst, labi izklaidēties un izkustēties slidotavā.

Zilupē visi atgriezās vēlu vakarā. Nogurumu no tālā ceļa mērīšanas mazināja iegūta informācija un iespaidi par lietderīgi pavadītu dienu.

Vija Apele, Aīda Meškovska

Previous Next