Aktualitātes!

 

Pavadi jūnijā pēdējo pēcpusdienu Grebļukalna apkārtnē!

 

Zilupes novada pašvaldība un Dabas aizsardzības pārvalde aicina apmeklēt pasākumu „Tauriņu nakts Grebļukalnā”, kas norisināsies š. g. 30. jūnijā  atpūtas vietā pie Pintu ezera, Pasienes pagastā, Zilupes novadā.

 

Uzmanību! Pasākuma vieta atrodas pierobežas joslā. Apmeklētājiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (derīga pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta caurlaide.

 

Aicinām jūs doties dabā neierastā laikā - vakara un nakts stundās, iepazīt  Grebļukalna faunas daudzveidību, apzināties reto sugu aizsardzības nepieciešamību un mācīties dabai draudzīgu cilvēka rīcību.

 

Gaidot tumsu un Tauriņu nakts pasākumu, laikā no plkst. 18.00 līdz 22.30, Zilupes novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji piedāvās dažādas radošās aktivitātes un pakalpojumus.

Pirts prieku cienītājiem Priedes pirts saimnieki piedāvās pērienu „čigānu” pirtī, bet lauku sētas „Melturi” saimniece, profesionāla kosmetoloģe un masiere, piedāvās medus masāžu ne tikai mugurai, bet arī visam ķermenim.

Nepieciešamās pirts lietas katram interesentam paņemt līdzi pašam un augstākminētajām aktivitātēm rezervēt laiku pie pasākuma organizatoriem, jo vietu skaits ierobežots.

Svetlanas Lipinskas zirgu sēta piedāvās vizināšanos zirgu ratos, bet  pirmsskolas vecuma bērniem arī  vizināšanos auna mugurā.

Sveču dekupāžu varēs apgūt Olga Kazakas radošajā darbnīcā.

Viktorija Avdejenoka ierādīs prasmes rotaslietu izgatavošanā.

  Jeļenas Prohorovas pērļošanas darbnīcā ikviens varēs izgatavot savu taureni.

Varēs nobaudīt ogļu patvārī gatavotu zāļu tēju , ko laipni piedāvās senlietu kolekcionāri un atjaunotāji Sandra Luckane un Sergejs Jakovenko .

Par pīrāgiem gādās z/s Vika.

19.00-20.00  aicinām komandas trīs cilvēku sastāvā (2 pieaugušie +1 bērns) piedalīties„ zirgošanās” sacensībās. Galvenais tiesnesis Zilupes zirgaudzētavas pārstāvis Roberts Škapars.

Vietējie mājražotāji un amatnieki piedāvās iegādāties biškopības produkciju, priežu čiekuru ievārījumu, priežu pumpuru sīrupu, sierus, ziepju gleznas, gaumīgus aksesuārus, grieztās sveces utt.

 

Bērnus sagaidīs noslēpumainais melnais tunelis un vides izziņas spēles.

Darbosies arī seju apgleznošanas darbnīca bērniem, ko vadīs Jekaterina Sovāne, Iveta Meikšāne,Jeļena Zeile, Viktorija Paško.

 

Pēc plkst. 23.00 --  PASĀKUMS “TAURIŅU NAKTS” . Tā galvenie varoņi  būs kukaiņi. Tieši viņi ir viena no nozīmīgākajām organismu grupām uz Zemes, kas nodrošina citu dzīvo organismu pastāvēšanu un dažādu dzīvības procesu norisi. Kukaiņu ir neskaitāmi daudz, tie sastopami ik uz soļa, bet mēs tik maz par tiem zinām. Iepazīt naktstauriņus palīdzēs Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki, savukārt klausītāju un pasākuma dalībnieku lomā varēs iejusties ikviens „Tauriņu nakts” apmeklētājs.

 

Tauriņu pievilināšanai tiks izmantota gaismas lampa.  Par katru “vakara viesi”  stāstīs Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieks, entomologs un tauriņu pētnieks Guntis Akmentiņš. Uz gaismas apspīdēta ekrāna vairāku stundu garumā varēs apskatīt un iepazīt naktī aktīvās sugas, uzzināt svarīgāko par tauriņu sugām, dzīvesveidu un aizsardzību.

Apmeklētāji tiek aicināti saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un paņemt līdzi visu savai labsajūtai nepieciešamo (pledu, lukturīti, sviestmaizes, pretinsektu līdzekli utt.). Aptuvenais pasākuma norises laiks - līdz plkst.3.00 rītā.  Interesenti var pievienoties jebkurā laikā..

Pēc pieteikuma iespējams reisa autobuss ( lūgums pieteikties līdz 25. jūnijam Lauderos pie Jeļenas Prohorovas t. 29987533, Zilupē pie Ineses Pertajas t.29225344, Pasienē pie Jekaterinas Sovānes t. 26609851, Zaļesjē pie Jeļenas Smutovas t.22331536), kas no Ludzas izbrauks plkst. 17.00 un no Grebļukalna plkst. 2.30, lai varētu paspēt uz rīta vilcienu Zilupe – Rīga.

LIETUS GADĪJUMĀ PASĀKUMS NOTIKS PASIENES TAUTAS NAMĀ.

Brīdinājums! Pasākuma norises vietā telefonsakari ir traucēti.

 

Papildus informācija pa tālr. 28656530 vai ilgaivanova@inbox.lv

 

Informāciju sagatavoja :Zilupes novada tūrisma organizatore Ilga Ivanova t. 28656530

 
 
 

 

Aicinu pieteikties līdz 25.maijam bezmaksas fotografēšanas pamatiemaņu apgūšanas nodarbībām Zilupē.

Mācības paredzēts organizēt 4 praktisko fotografēšanas semināru veidā ( katrs 4 stundas), ko vadīs Igors Pličs, nopelniem bagātais fotogrāfs, daudzu izstāžu, fotoalbumu un citu kultūras iniciatīvu realizētājs.

Divi semināri paredzēti arī fotogrāfijas apstrādes apmācībai, ko vadīs datordizainere, vizuālās mākslas skolotāja Ineta Zvonnikova.

Ar katru potenciālo apmācāmo pašvaldība slēgs brīvprātīgā darba līgumu uz trīs gadiem.

Pieteikšanās un sīkāka informācija par projektu pie Zilupes novada

tūrisma organizatores Ilgas Ivanovas                       t. 28656530

Projektu paredzēts realizēt ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „ Latvijas valsts meži atbalstīto Latgales kultūras programmas 2017” finansiālu atbalstu.

 
 
 

 

Zilupes novada tūrisma organizatore

Ilga Ivanova aicina

novada amatniekus, mājražotājus, naktsmītņu īpašniekus

un citus tūrisma pakalpojumu sniedzējus

uz tikšanos š. g. 10. aprīlī (pirmdien) plkst 14: 30 Zilupes BJC telpās.

Programmā:

·         aizvadītās sezonas izvērtējums

·         2017.g. plānotie pasākumi

·         jaunās sezonas stratēģijas izstrādāšana

t. 28656530 ilgaivanova@inbox.lv www.zilupe.lv

 
 
 

 

Latgales reģiona  tūrisma asociācija Ezerzeme, sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu un Latgales pašvaldībām , oktobrī un  novembrī tūrisma uzņēmējiem, speciālistiem un interesentiem organizē ikgadējo mācību semināru  ciklu, kas šoruden noritēs ar saukli         ” Veiksmes atslēga-mūsu pašu rokās!”

Tūrisma nozare ieņem nozīmīgu lomu Latgales tautsaimniecībā.  Jau iepriekšējā gada reģiona tūrisma konferencē tika pieņemts lēmums, balstoties uz esošajām iestrādēm un apvienojot spēkus, pilnveidojot prasmes un ceļot kvalitāti, nostiprināt tūrisma nozari kā augsta pakalpojuma kvalitātes sektoru,  lai veidotu Latgali par pievilcīgu un populāru tūristu galamērķi gan Latvijas, gan ārvalstu tūristiem. Latgale kā pievilcīgs un interesants tūrisma galamērķis arī šosezon ir sevi gana labi pierādījusi- tūristu skaits neapšaubāmi ir audzis. Taču ilgtspējīga nozares attīstība ir iespējama tikai ar stipriem uzņēmējiem un speciālistiem, kas nepārtraukti pilnveido zināšanas un spēj radīt inovatīvus tūrisma produktus un sniegt kvalitatīvus pakalpojumus, sekojot mūsdienu pieprasījuma straujajām izmaiņām.

Šogad aicināsim  uz lekciju ciklu, kas vairāk dos zināšanas un novatoriskas idejas ikkatram vienam kā cilvēkam un  profesionālim. Esam aicinājuši dalīties ar zināšanām un pieredzi par paaudžu un tehnoloģiju straujajām izmaiņām Latvijā atpazīstamo žurnālistu Haraldu Burkovski, par darbu ar klientu un sevi  praktisko psiholoģi Ivetu Aunīti, par vietas stāsta izveidi muzeju darba profesionāli Inetu Zelču-Sīmansoni, par mājas lapu pareizu veidošanu datorjomas speciālistus Jāni Bautru un Andreju Mieriņu, par labu tūrisma foto veidošanu  fotogrāfu un tūrisma speciālistu Aleksandru Tolopilo un par tendencēm pasaules tūrisma attīstībā un Latgali to kontekstā Latvijas tūrisma guru Andri Kleperi. Šogad semināri notiks mazajās Latgales pilsētās, sniedzot iespēju apskatīt tūrisma objektus  vietās, kur ne tik bieži tiekam-Līvānos, Dagdā, Kārsavā, Preiļos, Balvos un Ludzā. Tiks piedāvāta iespēja izbraucienā pilnveidot sadarbību un smelties pieredzi kaimiņu uzņēmumos tepat Latgalē.

 Latgales reģiona  tūrisma asociācija Ezerzeme 2.decembrī aicina uz Latgales tūrisma konferenci , kura šogad notiks Ludzā.  Tūrisma konferences laikā apkoposim šīs sezonas rezultātus un aicināsim smelties spēkus un iedvesmu Latgales veiksmīgāko uzņēmēju, pašvaldību pieredzes stāstos, izvēlēties tuvākos praktiskos uzdevumus tūrisma attīstībai. Arī šogad konferences noslēgumā  tiks apbalvoti labākie Tūrisma jomā 2016.gadā Latgalē. Konferenci vadīs populārais latgalietis Aivars Mackevičs.

Piesakieties mācībām un konferencei  savos Tūrisma informācijas centros vai LRTA Ezerzeme

 

Pielikumā mācību semināru programma, Tūrisma konferences programma un Nolikums izvirzīšanai labāko apbalvošanai.

 

Ko paši spēsim , ko veiksim-tik stipri būsim!

 

Latgales tūrisma apmācību kurss” Veiksmes atslēga-mūsu pašu rokās!”

 

Nr.

Datums, vieta, laiks

Pasniedzējs

Tēma

1

14.oktobris

10.00-15.00

Līvāni, Domes iela 3

praktiskā psiholoģe Iveta Aunīte

Profesionālās izdegšanas profilakse, veiksmīga komunikācija ar klientu, konfliktsituāciju risināšana.

2

19.oktobris

10.00-12.00.

Preiļi, Kārsavas iela 4

Haralds Burkovskis

Žurnālists, moderators

Dažādas paaudzes uz digitālā laikmeta sliekšņa

3

Preiļi 19.oktobris

13.00-15.30

Preiļi, Kārsavas iela 4

Jānis Bautra

eksperts

 

Kā mūsdienās tūrisma uzņēmējam pareizi strādāt ar esošajiem tūrisma portāliem.

4

27.oktobrī

10.00- 14.00

Kārsava, Malnavas muiža Šmakovkys dadzynotova

 Ineta Zelča Sīmansone

muzeoloģe, dom-nīcas Creative Museum vadītāja

Vietas stāsta radīšana. Kas ir muzejs mūsdienu izpratnē?

5

2.novembris

10.00- 14.00

 Dagda, Alejas iela 4

 

Aleksandrs Tolopilo

fotogrāfs

Ideāla fotogrāfija tūrismā. Pamati

6.

28.novembris

11.00-15.00

Balvi, Balvu muiža, Brīvības iela  47 

Andrejs Mieriņš

datorspeciālists

Darbs tūrismā ar mūsdienīgiem datortehnikas risinājumiem

7.

Brauciens- pa Latgali  10.,11.novembris

 

Veiksmīgāko Latgales tūrisma uzņēmumu un objektu apmeklējums.

8.

2.decembris

10.00-16.30

 Ludzā, Tautas namā, Stacijas 41

Latgales tūrisma konference” Panākumu  atslēga mūsu pašu rokās”. 

 

Vada A.Mackevičs, lektors-A.Klepers.

Labāko tūrismā 2016 apbalvošana.

 

Pieteikties:

Līga Kondrāte, LRTA Ezerzeme v.p. , t 29467925, ligakondrate@inbox.lv

 

Latgales tūrisma konference ”Panākumu atslēga mūsu pašu rokās”.

 

2016. gada 2.decembrī Ludzā, Stacijas ielā 41, Tautas namā.  

  Konferences vadītājs moderators, latgalietis, portāla www.Travelnews.com veidotājs  A. Mackevičš

 

Konferences  Programma .

 

10.00-atklāšana. LAAP priekšsēdētāja A. Gendele

10.10- Uzruna. Atskats uz tūrisma gadu Latgalē. LRTA Ezerzeme v.pr. L.Kondrāte

10.30- Latvijas tūrisma attīstības perspektīves.  LIAA TD vadītāja I. Šīrava

10.50- Iespējas   tūrisma attīstībai Latgalē. LAAP  I. Maļina.

11.10- pašvaldības loma tūrisma attīstībā Latgalē. Līvānu pašvaldības vadītājs A. Vaivods.

11.30- Pārdomas par Latgali kā tūristu iemīļotu ceļojumu mērķi. A. Mackevičs

11.50- Latgale kā tūrisma galamērķis nākotnē. Tendences un perspektīves.  A. Klepers

13.00- pusdienu pauze

14.00-  Velotūrisma attīstības plusi, mīnusi, praktiskās  iespējas Latgalē Latvijas un starptautiskā velotūrisma kontekstā. Veloeksperte Santa  Paegle, Ziemeļlatgales un pierobežas velomaršrutu eksperte.

14.10- veiksmīga sadarbība –panākumu garants- Ziemeļlatgales UAC. I. Kaļva

14.20- Uzņēmēja veiksmīga tūrisma attīstība Latgalē. HOTEL  R. Priede.

14.30- Inovatīvs mūsdienīgs produkts pašvaldības paspārnē -Šmakovkas muzejs Daugavpilī.

Daugavpils TA vadītāja  I Maksimčika.

14.40 - Autentiska produkta veiksme- savstarpēja  sadarbība . Latgales T.Kozačuka.

14.50- Autentisks produkts- izaugsme līdz pieprasījuma TOP objektam. Maizes muzeja vadītāja V. Ancāne.

15.00- Veiksmīga tūrisma uzņēmuma attīstības iespējas un šķēršļi Latgales laukos. Viesu māja Lejasmalas. Vadītāja Anna Ļaksa.

 15.10- Mūsdienu pieprasījumam atbilstoša piedāvājuma veidošana- Veselības sala , īpašnieks E.Tabūns, dūla Veronika Tabūne. 

15.20-Unikāls piedāvājums- veiksmes atslēga uzņēmuma attīstībai tūrismā Latgalē. Objekts vīngliemežu audzētava Ošu māja. Īpašnieks  Ainis Noviks.

15. 30.- Latgaliska piedāvājuma veidošana- veiksmes garants. z/s Juri L. Lubāne.   

15.40- Jaunākā muzeja ekspozīcija Latgalē- Ludzas Lielā sinagoga. Izaicinājumi un risinājumi. LNM direktore M. Bule.

16.00- Labākie Latgales tūrismā 2016 balvu pasniegšana.

Balvas izgatavotas Līvānu Mākslas un Amatniecības centrā Stikla pūšanas jaunajā darbnīcā.

 

 

PĒC KONFERENCES dalībniekiem piedāvājam paciemoties Ludzas vecpilsētas tūrisma objektos- Ludzas Lielajā sinagogā, Ludzas amatnieku centrā, Ludzas Novadpētniecības muzejā un Ludzas pilskalnā, pēc izvēles.

Pieteikties: ligakondrate@inbox.lv, 29467925

 

Organizē Latgales reģiona tūrisma asociācija Ezerzeme ar LIAA Tūrisma Departamenta un Latgales pašvaldību atbalstu un līdzfinansējumu.

 

 
 
 

 

Iedvesmojoša ziņa.

Mūsu novada tūrisma nozares cilvēku – Birutas un Pētera Čebotaru ,bioloģiskās z/s „Atkalas” saimnieku darba sasniegumi ir novērtēti valsts līmenī. Apsveicam! Jau sen pelnījuši!

Piektdien, 16.septembrī apbalvojumu „Veselīgs Latvijas uzturs” Čebotariem pasniedza Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis un Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Trupovnieks.

 
 
 

 

Jaunums! Ekskluzīva iespēja iegūt Zilupes novada apceļotāja sertifikātu!

„ Ceļš – tas ir stils, ko mēs ieraugām, kā ieraugām, kāpēc pie tā apstājamies vai tam paejam garām. Izvēles un atlases darbs. Izlases darbs.” / I. Ziedonis/

Ceļa apkārt Latvijai Zilupes posms jau ir atklāts un aktīvi darbojas!

Tas nozīmē, ka iepazīstot mūsu novadu, varat iegūt sertifikātu. Zilupes novada apceļotāja sertifikāts ir dokuments, kurš identificē ceļotāju kā ‘1836’ ceļotāju. Sertifikāts apliecina noietā ceļa posmu. To, iepriekš piesakot, var iegādāties.

Saziņai e – pasts ilgaivanova@inbox.lv vai kabatas tālrunis +371 28656530